Вівторок, 16.10.2018, 16:14

Вітаю Вас Гість | RSS
Сайт Добровеличківської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів Кіровоградської обласної ради
Головна | Каталог файлів | Реєстрація | Вхід
Меню сайта

Головна » Файли » Накази директора

Про підсумки роботи з правового виховання у І семестрі 2014/2015 навчального року
01.02.2015, 20:23

Проблема попередження і подолання негативної девіантної поведінки дітей – актуальна проблема сучасної педагогічної науки. Сьогодні ми маємо, з одного боку, нові суспільно-політичні та економічні умови життя, нові орієнтири в суспільстві, інтереси молоді, з іншого – поширення наркоманії, алкоголізму, злочинів та правопорушень серед неповнолітніх. Тому виховна система школи має побачити не тільки розмаїття причин девіантної поведінки, а й можливості для їх профілактики, необхідність роботи у команді педагогічного колективу школи.Педагогічний колектив школи приділяє належну увагу організації правової освіти та виховання учнів, яка базується на основних принципах Указу Президента України «Про правовий всеобуч населення».

Питання правового виховання вихованців закладу розглядалися на нарадах «Про організацію контролю за відвідуванням учнями навчальних занять» «Про роботу класних керівників, учителів з попередження дитячого травматизму, профілактики правопорушень і злочинності, наркоманії, СНІДу», «Про результати всеукраїнського рейду «Урок».

 У шкільній бібліотеці створений відповідний книжковий фонд, систематизовано довідкові і бібліографічні матеріали на допомогу школярам. Педагогічним колективом школи проводиться роз’яснювально-профілактична робота серед дітей з девіантною поведінкою. На уроках правознавства вчителі поглиблюють знання учнів про походження, типи та форми держави; формують навички правомірної поведінки, вчать учнів користуватися нормативними та міжнародно-правовими актами, різноманітними джерелами прав, юридичною літературою; розвивають вміння аналізувати суспільно-політичні події в Україні та світі. Систематично вчителі використовують матеріали Конституції України, закони різних галузей права та інші нормативно-правові документи. Заслуговує уваги та вимагає вдосконалення проведення тижнів  права, зустрічі з працівниками правоохоронних органів, годин класного керівника, проведення конференцій.

      З 8-го грудня по 13 грудня 2014 року в школі проходив  тиждень права, який провела вчитель правознавства Устюжаніна О. В. До проведених заходів було залучено учнівський та педагогічний колективи. В кожному класі, враховуючи вікові дані учнів, було дано характеристику прав людини з дня її народження. Виховні години  «В країну прав», «Сторінками Загальної декларації прав людини», які провели класні керівники та вихователі були цікавими і змістовними. Вихователі провели виставку малюнків «Що ми знаємо про свої права».   Вчитель правознавства провела Інтелект-шоу «Право в нашому житті» та шоу ерудитів права.

Класоводи 1-4 класів провели правову АБВГДЕЙку, соціальний педагог школи Височанська О. С. - анкетування  «Знай свої права». Учні, використовуючи тести, відповідали на питання, пов’язані зі вживанням наркотичних і токсичних речовин.

Бібліотекар Діхтяренко І. В.  організувала тематичну виставку літератури «Знай та поважай свої права».

   Із метою профілактики правопорушень серед учнів школи, подальшого розвитку їхньої правової освіти та виховання у дусі поваги до закону, прав людини, у школі створено Раду профілактики. У її роботі беруть участь працівники правоохоронних органів, адміністрація, соціальний педагог та учні-активісти школи. Періодичність засідань ради – не рідше 1 разу на місяць.

Практичним психологом та соціальним педагогом школи проводиться анкетування та співбесіди з учнями «групи ризику», що мають проблеми в поведінці, навчанні. Постійно уточнюються дані про зайнятість підлітків  в позаурочний час з метою залучення їх до роботи в гуртках, клубах та спортивних секціях.

Проведені бесіди, профілактичні та тренінгові заняття,  «Захисти себе від ВІЛ», «Правда про СНІД», «Що ми знаємо про туберкульоз?», «Як я провів літні канікули», «Обов’язки школяра», «Я і моє дозвілля. Відпочинок на канікулах», «Твоє життя – твій вибір», «Наркоманія серед підлітків, як не потрапити в пастку?». Анкетування показали, що учні розуміють такі правові категорії, як «право», «мораль», «правові відносини», конституційні права та обов’язки. Результати анкетного опитування з`ясували, що діти звертають увагу на вивчення своїх прав і обов’язків.

У школі створено умови, які сприяють формуванню громадянсько-правової культури вихованців. Ефективність роботи залежить від професійної готовності педагогічних кадрів, від їхніх зусиль, спрямованих на вдосконалення своїх знань та вмінь.

Та поряд з цим, має бути кращою  виконавська дисципліна класних керівників та вихователів. Педагогічному колективу слід звернути особливу увагу на рівень сформованості загальної дисципліни вихованців та стан виконання ними Правил для учнів – головного критерію поведінки.

На підставі вищезазначеного

НАКАЗУЮ:

1.Класним керівникам:

1). Сприяти збереженню контингенту вихованців  шляхом:

- глибокого вивчення інтересів та нахилів дітей;

- установлення особистих контактів з вихованцями;

- тісної співпраці та взаємодії з батьками;

- використання виховного потенціалу органів самоврядування.

2). Продовжити роботу із залучення дітей та підлітків до занять в гуртках за інтересами.

3). Формувати свідоме ставлення дітей до виконання Правил для учнів та норм загальнолюдської моралі.

2. Керівникам методичного об¢єднання класних керівників  Загребельній Н. М. та методичного об’єднання вихователів Іщенку Ю. В. провести методичний науково-практичний семінар щодо сучасних форм та методів вивчення особистості неповнолітніх, які потребують особливої уваги.

3.Заступнику директора з виховної роботи Мельниченко О. Д.:

1). Забезпечити неухильне виконання плану роботи з реалізації основних положень Комплексної програми боротьби зі злочинністю.

2). Посилити персональну відповідальність членів педколективу за рівень сформованості правової культури вихованців.

3). До 9 лютого 2015 року підготувати заходи щодо профілактики правопорушень у молодіжному середовищі для розгляду на нараді при директорові.

4. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.

 

Директор школи                                                                    К. Ковальська

Категорія: Накази директора | Додав: ЗДНМР
Переглядів: 540 | Завантажень: 0 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: